DSCF1584

Vaikų dienos centro istorija

Naujosios Akmenės  vaikų dienos centras „Vaiko kelias“  (toliau —Centras), įsteigtas 2012 m. sausio  1 d. Plėtojant Labdaros ir paramos fondo veiklą, pagal galiojančius nuostatus, kuriuose numatyta veikla su vaikais.
Fondo steigėjai —  Mindaugas Palionis.  Centro direktorė – Loreta Bratčenka.Vaikų dienos centras – tai socialinių paslaugų įstaigą, teikianti socialinės rizikos vaikams ir socialinės rizikos šeimų vaikams bei pačioms šeimoms socialines ir ugdymo paslaugas, psichologinę, dvasinę bei materialinę pagalbą.

 

Centras, vykdydamas savo funkcijas, teikia paramą ir pagalbą:

 

  • vaikams ir paaugliams, kuriems iškyla pavojus tapti asocialių tėvų blogo elgesio aukomis, socialiai apleistiems, sunkiai auklėjamiems, turintiems polinkį į nusikalstamą veiklą;
  • be tėvų priežiūros paliktiems vaikams;
  • alkstantiems vaikams;
  • vaikams, kurie kartu su probleminių šeimų vaikais dalyvauja bendroje veikloje.

Vaikai ir paaugliai į Centrą priimami visi norintys, suderinus su savivaldybės pateiktais sąrašais apie socialinės rizikos šeimas Naujojoje Akmenėje.

 

Labdaros ir paramos fondas „Prieglobstis“ jau dešimt metų dalyvauja akcijoje „Vaikų Kalėdos“, kurią organizuoja Amerikos labdaros organizacija „Samariečio krepšys“. Tūkstančiai dovanėlių išdalinta Akmenės rajono, Joniškio rajono, Mažeikių rajono vaikams, kurių vertė jau viršija milijoną litų. Dovanėles batų dėžutėse „Samariečio krepšys“ siunčia į daugybę pasaulio šalių. Prieš tris metus pradėta organizuoti Kalėdų renginius Naujojoje Akmenėje, Nepriklausomybės g. 20, Naujosios Akmenės miesto centre, visai šeimai. Vaikai ateidavo dovanėlių kartu su tėveliais. Gausios ir vargingai gyvenančios šeimos parsinešdavo ne tik dovanėles, bet ir gerus įspūdžius apie renginį, kurio metu visi vaišinosi, žaidė žaidimus, klausėsi Kalėdinių giesmių, stebėjo lėlių spektaklį. Ši idėja kilo pamąsčius, kad tokios šeimos ne visad išgali vaikams paruošti gausų stalą, nupirkti dovanas, linksmai praleisti laiką. 2011 metų gruodį, po tokio renginio, gausių šeimų vaikai buvo pakviesti lankyti vaikų dienos centrą. Taip 2012 metais sausio 2 dieną oficialiai vaikų dienos centras pradėjo savo veiklą.

2012 metais vaikai dienos centrą lankė sekmadieniais ir kitomis dienomis nereguliariai. Įvykdę dorovinio ugdymo programą buvo padovanoti išvyka į kino filmą. Kita išvka buvo į ledo areną Šiauliuose. Atėjus vasarai, vaikai vyko į tarptautinę vasaros stovyklą Rygoje. Dažnai vaikai važiuodavo į paupį maudytis ir žaisti paplūdimyje. Orams atvėsus, ypač žiemą, keletą kartų aplankytas Akmenės pušynas. Vaikai lėkė rogutėmis nuo kalnelių, suposi supynėse, degino laužą, valgė blynus, žaidė žaidimus. Gruodžio mėnesį, artėjant Kalėdoms, vaikai ruošė patys spektaklį „Adventas“, kurį parodė savo tėveliams.

DSCF1584 DSCF1563 DSCF1558

Parašykite komentarą