Kategorijos archyvas: Naujienos

Paskaita moksleiviams

Paskaita moksleiviamsAkmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centre Prieglobsčio darbuotojai skaitė paskaitą moksleiviams apie priklausomybes. Galima pasakyti, kad nelengva buvo išlaikyti jaunų žmonių dėmesį  60 minučių tačiau profesionaliems Prieglobsčio darbuotojams tai pavyko. Tikimės, kad jaunuoliai apmąstys tai ką išgirdo ir pabandys pritaikyti praktikoje.

Mokymai

Labdaros paramos fondas “Prieglobstis”,  vykdydamas projektą “Priklausomybių prevencija – kaip įtakosime šiandienos visuomenę”, organizavo mokymus “Metodų mugė” socilianiams darbuotojams visoje Lietuvoje.  Mokymai vyko visoje dešimt apskričių. Šiauliu ir Telšių apskrityse mokymai vyko dviejose savivaldybėse. Seminarų dalyviai pažėrė labai daug teigiamų atsiliepimų apie įgytas žinias ir praktiką.

Informaciją pateikė Robertas Palionis

Priklausomybė 5 – ios radijo laidos

Radijo laidų ciklas apie priklausomybes su muzikiniais intarpais

Pirmoji laida
Pirma

 

Antra laida I dalis
Antra laida I dalis

 

Antra laida II dalis
Antra laida II dalis

 

Trečia laida
Trečia laida

 

Ketvirta laida I dalis
Ketvirta laida I dalis

 

Ketvirta laida II dalis
Ketvirta laida II dalis

 

Penkta laida I dalis
Penkta laida I dalis

 

Penkta laida II dalis
Penkta laida II dalis

PIRMOJI “MAISTO BANKO” AKCIJA

Labdaringa maisto produktų aukojimo akcija vyko spalio 18-19 dienomis. Šių metų rudens akcijoje pasiryžo sudalyvauti ir VDC „Vaiko kelias“. Pasirašę sutarį su “Maisto banko” Klaipėdos regiono padaliniu ruošėmės šios dienos pradžiai. Apmokyti savanoriai, pakviesti dalyvauti vaikai rinkosi penktadienio popietę Naujosios Akmenės parduotuvėje „Maxima“. Padrąsino pirmą kartą dalyvaujančius gerumo dienoje savanorius šiltas parduotuvės darbuotojų susitikimas ir jų pirmosios aukos.
Didžiausią darbą atliko vaikai. Apsirengę oranžiniais marškinėliais, jie su entuziazmu dalino pakvietimus aukoti. „Maisto banko“ akcijos atributika pasipuošę savanoriai šį savaitgalį dalino šypsenas aukotojams ir visiems kitiems pirkėjams. Akcijos metu buvo surinkta 653 vienetai ilgai negendančių maisto produktų. Organizatoriai suskaičiavo „Maisto banko“ akcijoje dalyvavus 223 Akmenės rajono gyventojus. Vaikai ir suaugę savanoriai liko patenkinti akcijos eiga ir rezultatais. Nustebome pamatę kiek daug gerų žmonių, kurie neabejoja labdara, jos svarba ir prasme. Praturtėjome ne tik maisto produktais, bet ir gerumu, viltimi, meile. Esame labai dėkingi už aukas- aukotojams, už akcija – renginio organizatoriams „Maisto bankui”, už gerumą – Lietuvos žmonėms.

 

Bendradarbiavimas įgyvendinant savivaldybės projektą “Atrask ir pažink save kultūroje”

VDC „Vaiko kelias“ dalyvauja projektuose, bendradarbiaujant su kitais socialiniais partneriais.

Jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio užimtumo projekto „Atrask ir pažink save kultūroje“ vadovė, Naujosios Akmenės miesto seniūnijos socialinė darbuotoja darbui su rizikos šeimoms Irma Lalienė, kartu su Naujosios Akmenės miesto seniūnijos socialine darbuotoja Sandra Bartkiene pradėjo įgyvendinti projektą, kuris skirtas Naujojoje Akmenėje gyvenantiems socialinės rizikos šeimų vaikams. Įgyvendinti projekto aktyviai padėjo jaunasis projekto vykdytojas Deimantas Šiurkus. Pakviesti bendradarbiauti  ir VDC darbuotojai bei savanoriai, nes šis projektas skirtas vaikams, kurių dalis lanko „Vaiko kelią”.

Projekto veikla prasidėjo iškylaujant. Rugpjūčio 2 dieną vaikai rinkosi prie Akmenės rajono savivaldybės ir organizuotu būriu patraukė prie „Saulėtekio“ progimnazijos vandens telkinio. Pasirinkę iškylos vietą ir įsikūrę, vaikai nusistatė sau teigiamo elgesio taisykles, S. Bartkienė pravedė vaikams susipažinimo žaidimą.

Savivaldybės kultūros centro renginių ir teatro režisierė Rasa Šiaučiūnaitė papasakojo vaikams Akmenės krašto istoriją, supažindino su etnokultūra bei kartu su vaikais žaidė įvairius senovinius ir vaidybinius žaidimus, atspindinčius tam tikrus elgesio kultūros elementus. Susipažinę su savo tautos praeitimi, visi vaikai vaišinosi Naujosios Akmenės miesto gyventojos Onos Butautienės pagal senovinį receptą išvirta uogiene ir sode užaugintais obuoliais.

Labdaros Paramos Fondo „Prieglobstis“ vaikų dienos centro „Vaiko kelias“ vadovė Lina Jocienė vaikams surengė sportines estafetes, viktoriną, mįslių varžytuves. L. Jocienei padėjo „Prieglobstis“ vaikų dienos centro „Vaiko kelias“ savanoriai Artūras Božok ir ŽilvinasDelnickas. Ž. Delnickas visus projekto dalyvius ir vykdytojus pavaišino ledais.
Po žaidimų ir rungčių visiems vaikams įteikti žaislai, kuriuos dovanojo Naujosios Akmenės moterų klubas „Akmenietė“, buvo kuriamas laužas, kepamos dešrelės. Vaikai dalijosi įspūdžiais ir padėkojo iškylos organizatoriams už puikią ir turiningą dieną.

Vėliau, pratęstadami idėją supažindinti vaikus su liaudies kultūra ir tradicijomis, vaikų dienos centro lankytojai rinko žoleles, stebėjo jų įvairovę ir ruošė džiovinimui. Iš surinktų ir išdžiovintų žolelių bus gaminami atvirukai ir dovanojami seneliams,  šiuo metu gyvenantiems senelių namuose. Tokią gražią akciją ketiname įvykdyti Kalėdų išvakarėse.

Manome, kad tokie renginiai stiprina bendruomeniškumo, sutelktumo jausmus ir stiprina siekį tobulėti. Mes daug galime nuveikti vaikų labui, kai esame kartu ir išvien.

 

2013 metų stovykla

IMG_0471Vaikų dienos centras „Vaiko kelias“  vykdė laimėtą projektą: „ Tarptautinė vaikų vasaros stovykla „Pažintis su Kuršių kraštu“.  Birželio antroje pusėje  vaikams organizuotas užimtumas Latvijoje sename Nikracės dvare.
„….niekados negalvojau, kad tiek daug galima nuveikti per šešias dienas. Niekados nemąsčiau, kad galima tiek patirti daug. Ši stovykla, su jumis, buvo pati geriausia kokią esu turėjusi ir manau, kad ši vasara bus da best. ……šioj stovykloj nors ir buvo daug intrigų ir pykčių, bet viskas buvo – tobula. Grįžtam gal atgal į dvarą? dar mėnesį taip pabūtume…..“ dalinosi įspūdžiais vaikai.  Nuovargį atperka vaikų išsakyti jausmai, džiaugsmas ir dėkingumas. Kas gali būti brangiau už linksmą vaikų juoką, nerūpestingus ir geranoriškus jų veidus. Kaip gera kai matai juos besiglaudžiančius prie vadovų, trokštančius eiti šalia, nusifotografuoti kartu, išgirsti visus atsakymus į kylančius klausimus, papasakot apie save…..mes tapome artimi, pažinome vieni kitus, atsiskleidė vaikų talentai, gerosios caharakterio savybės.
Gyvenome sename Nikracės dvare. Nors pastatas ir neatrodė patrauklus, tačiau aplinka pakerėjo savo medžių gausa ir įvairove, alėjomis, įrengtomis pasisėdėjimo vietomis, stadionu, tvenkiniu. Išvykos, žaidimai, pasėdėjimai prie laužo, dvasinės valandėlės, viktorinos, maudynės…..šiandien atrodo, kai jau viskas praeityje, žvelgiant į nuotraukas, ištiesų, sunku patikėti kaip tiek daug galima nuveikti per šešias dienas?  Susipažinome su Kuršių kraštu apsilankydami Kuldygoje, Liepojoje, Grobinos miestelyje. Klausėmės senų istorijų prie laužo apie Kuršių gyvenimą nuo pat pirmo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose, genties susiformavimo iki pat  laikmečio, kai gentis  nustojo gyvuoti kaip politinis vienetas, kaip etninė grupė.  Rastas paslėptas šių senbūvių lobis po medžiu ir akmeniu šalia tvenkinio, atskleidė visą Kuršių būties, kovų, papročių, teritorijų istoriją. Kadangi gentis garsėjo kaip nuožmūs vikingai, kovotojai, stovyklautojai taip pat išbandė save šaudydami. Kiekvienas turėjo pataikyti nors kartą į taikinį, kad  būtų pripažintas Kuršių gentainiu. Maudynėms vieta taip pat buvo išskirtinė. Netoli stovyklos vaikai turėjo galimybę ne tik pasimaudyti, paplaukyti, bet ir šokinėti nuo nedidelio senovinio tilto. Visi išbandė jo siųlomą malonumą, neliko nė vieno nuošalyje.
Kadangi stovykla buvo planuota tarptautinė, stovyklautojai susitiko su latvių vaikais. Linksmos varžybos, pašėliojimas pirtyje, bendras pietų stalas sugriovė visus kalbos barjerus. Draugystė greitai užsimezgė tarp vaikų.
Tai buvo puiki galimybė vaikams ir paaugliams bent trumpam užtikrinti  saugumą vasaros atostogų metu, organizuojant sveikos gyvensenos stovyklą ir sporto renginius, padedant jiems pažinti savo vidinius konfliktus ir ieškoti jų sprendimo būdų, formuoti motyvaciją sveikam gyvenimui, ugdyti orumą, savarankiškumą bei teigiamą požiūrį į save, įveikiant kylančius sunkumus, ugdant socialines kompetencijas, plėtojant kūrybines galias, skatinant vaikų kultūrinio ir istorinio paveldo pažinimą išvykų metu.

 

Vaikų dienos centro vadovė Lina Jocienė

Grįžti į pradžios puslapį