Kategorijos archyvas: Vaikų dienos centras

Paskaita moksleiviams

Paskaita moksleiviamsAkmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centre Prieglobsčio darbuotojai skaitė paskaitą moksleiviams apie priklausomybes. Galima pasakyti, kad nelengva buvo išlaikyti jaunų žmonių dėmesį  60 minučių tačiau profesionaliems Prieglobsčio darbuotojams tai pavyko. Tikimės, kad jaunuoliai apmąstys tai ką išgirdo ir pabandys pritaikyti praktikoje.

Prieglobstis

Labdaros ir paramos fondas “Priglobstis” veiklą pradėjo 2004 metais. Pradžioje pastorius Mindaugas Palionis pamatė poreikį padėti priklausomiems žmonėms kai pas jį į namus dažnai užsukdavo asocialūs asmenys ir prašydavo pinigų. Mindaugas duodavo jiems po keletą litų, tačiau tuo pačiu kalbėdavo apie viltį išsigelbėti. Žmonės išgirsdavo (o tai, patikėkit, nėra lengva pastoviai vartojant kvaišalus) tai ką kalbėdavo Mindaugas ir prašydavo ne tik litų, bet ir kažkokio kito kelio, kuriuo jie galėtų išeti iš priklausomybių liūno. Po ilgų paieškų svarstymų ir maldų Mindaugas įsigijo apleistą dvaro pastatą Dabikinėlės kaime Akmenės rajone. Čia ir prsidėjo reabilitacijos centras priklausomybės ligomis sergantiems žmonėms, vėliau gavęs, skytumėm pranašišką pavadinimą – “Prieglobstis”.  Čia prieglobstį surado ne vienas, į gyvenimo nuošalę patekęs žmogus.

2013 metų stovykla

IMG_0471Vaikų dienos centras „Vaiko kelias“  vykdė laimėtą projektą: „ Tarptautinė vaikų vasaros stovykla „Pažintis su Kuršių kraštu“.  Birželio antroje pusėje  vaikams organizuotas užimtumas Latvijoje sename Nikracės dvare.
„….niekados negalvojau, kad tiek daug galima nuveikti per šešias dienas. Niekados nemąsčiau, kad galima tiek patirti daug. Ši stovykla, su jumis, buvo pati geriausia kokią esu turėjusi ir manau, kad ši vasara bus da best. ……šioj stovykloj nors ir buvo daug intrigų ir pykčių, bet viskas buvo – tobula. Grįžtam gal atgal į dvarą? dar mėnesį taip pabūtume…..“ dalinosi įspūdžiais vaikai.  Nuovargį atperka vaikų išsakyti jausmai, džiaugsmas ir dėkingumas. Kas gali būti brangiau už linksmą vaikų juoką, nerūpestingus ir geranoriškus jų veidus. Kaip gera kai matai juos besiglaudžiančius prie vadovų, trokštančius eiti šalia, nusifotografuoti kartu, išgirsti visus atsakymus į kylančius klausimus, papasakot apie save…..mes tapome artimi, pažinome vieni kitus, atsiskleidė vaikų talentai, gerosios caharakterio savybės.
Gyvenome sename Nikracės dvare. Nors pastatas ir neatrodė patrauklus, tačiau aplinka pakerėjo savo medžių gausa ir įvairove, alėjomis, įrengtomis pasisėdėjimo vietomis, stadionu, tvenkiniu. Išvykos, žaidimai, pasėdėjimai prie laužo, dvasinės valandėlės, viktorinos, maudynės…..šiandien atrodo, kai jau viskas praeityje, žvelgiant į nuotraukas, ištiesų, sunku patikėti kaip tiek daug galima nuveikti per šešias dienas?  Susipažinome su Kuršių kraštu apsilankydami Kuldygoje, Liepojoje, Grobinos miestelyje. Klausėmės senų istorijų prie laužo apie Kuršių gyvenimą nuo pat pirmo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose, genties susiformavimo iki pat  laikmečio, kai gentis  nustojo gyvuoti kaip politinis vienetas, kaip etninė grupė.  Rastas paslėptas šių senbūvių lobis po medžiu ir akmeniu šalia tvenkinio, atskleidė visą Kuršių būties, kovų, papročių, teritorijų istoriją. Kadangi gentis garsėjo kaip nuožmūs vikingai, kovotojai, stovyklautojai taip pat išbandė save šaudydami. Kiekvienas turėjo pataikyti nors kartą į taikinį, kad  būtų pripažintas Kuršių gentainiu. Maudynėms vieta taip pat buvo išskirtinė. Netoli stovyklos vaikai turėjo galimybę ne tik pasimaudyti, paplaukyti, bet ir šokinėti nuo nedidelio senovinio tilto. Visi išbandė jo siųlomą malonumą, neliko nė vieno nuošalyje.
Kadangi stovykla buvo planuota tarptautinė, stovyklautojai susitiko su latvių vaikais. Linksmos varžybos, pašėliojimas pirtyje, bendras pietų stalas sugriovė visus kalbos barjerus. Draugystė greitai užsimezgė tarp vaikų.
Tai buvo puiki galimybė vaikams ir paaugliams bent trumpam užtikrinti  saugumą vasaros atostogų metu, organizuojant sveikos gyvensenos stovyklą ir sporto renginius, padedant jiems pažinti savo vidinius konfliktus ir ieškoti jų sprendimo būdų, formuoti motyvaciją sveikam gyvenimui, ugdyti orumą, savarankiškumą bei teigiamą požiūrį į save, įveikiant kylančius sunkumus, ugdant socialines kompetencijas, plėtojant kūrybines galias, skatinant vaikų kultūrinio ir istorinio paveldo pažinimą išvykų metu.

 

Vaikų dienos centro vadovė Lina Jocienė

Grįžti į pradžios puslapį

asssss

Vaikų dienos centro istorija

Kitiems miestelio vaikams, ilgus vakarus leidžiantiems gatvėje, buvo įdomu, kas čia vyksta. Stengdamiesi atkreipti į save dėmesį, jie barškina akmenukais į langus, sėdi prie pastato, vaikšto aplink, stebi iš tolo.  Esantieji viduje  pakvietė juos užeiti. Paaiškėjo, kad jie  neturi kur užeiti, kuo užsiimti, kaip praleisti laiką, o ne vienas jų yra alkanas. Vaikai noriai ateidavo  čia ir nenorėdavo išeiti. Juos viliojo jauki, šilta patalpa, skanūs sumuštiniai, švenčiami vaikų gimtadieniai ir smagūs žaidimai.

asssss

DSCF1584

Vaikų dienos centro istorija

Naujosios Akmenės  vaikų dienos centras „Vaiko kelias“  (toliau —Centras), įsteigtas 2012 m. sausio  1 d. Plėtojant Labdaros ir paramos fondo veiklą, pagal galiojančius nuostatus, kuriuose numatyta veikla su vaikais.
Fondo steigėjai —  Mindaugas Palionis.  Centro direktorė – Loreta Bratčenka.Vaikų dienos centras – tai socialinių paslaugų įstaigą, teikianti socialinės rizikos vaikams ir socialinės rizikos šeimų vaikams bei pačioms šeimoms socialines ir ugdymo paslaugas, psichologinę, dvasinę bei materialinę pagalbą.

 

Centras, vykdydamas savo funkcijas, teikia paramą ir pagalbą:

 

  • vaikams ir paaugliams, kuriems iškyla pavojus tapti asocialių tėvų blogo elgesio aukomis, socialiai apleistiems, sunkiai auklėjamiems, turintiems polinkį į nusikalstamą veiklą;
  • be tėvų priežiūros paliktiems vaikams;
  • alkstantiems vaikams;
  • vaikams, kurie kartu su probleminių šeimų vaikais dalyvauja bendroje veikloje.

Vaikai ir paaugliai į Centrą priimami visi norintys, suderinus su savivaldybės pateiktais sąrašais apie socialinės rizikos šeimas Naujojoje Akmenėje.

 

Labdaros ir paramos fondas „Prieglobstis“ jau dešimt metų dalyvauja akcijoje „Vaikų Kalėdos“, kurią organizuoja Amerikos labdaros organizacija „Samariečio krepšys“. Tūkstančiai dovanėlių išdalinta Akmenės rajono, Joniškio rajono, Mažeikių rajono vaikams, kurių vertė jau viršija milijoną litų. Dovanėles batų dėžutėse „Samariečio krepšys“ siunčia į daugybę pasaulio šalių. Prieš tris metus pradėta organizuoti Kalėdų renginius Naujojoje Akmenėje, Nepriklausomybės g. 20, Naujosios Akmenės miesto centre, visai šeimai. Vaikai ateidavo dovanėlių kartu su tėveliais. Gausios ir vargingai gyvenančios šeimos parsinešdavo ne tik dovanėles, bet ir gerus įspūdžius apie renginį, kurio metu visi vaišinosi, žaidė žaidimus, klausėsi Kalėdinių giesmių, stebėjo lėlių spektaklį. Ši idėja kilo pamąsčius, kad tokios šeimos ne visad išgali vaikams paruošti gausų stalą, nupirkti dovanas, linksmai praleisti laiką. 2011 metų gruodį, po tokio renginio, gausių šeimų vaikai buvo pakviesti lankyti vaikų dienos centrą. Taip 2012 metais sausio 2 dieną oficialiai vaikų dienos centras pradėjo savo veiklą.

2012 metais vaikai dienos centrą lankė sekmadieniais ir kitomis dienomis nereguliariai. Įvykdę dorovinio ugdymo programą buvo padovanoti išvyka į kino filmą. Kita išvka buvo į ledo areną Šiauliuose. Atėjus vasarai, vaikai vyko į tarptautinę vasaros stovyklą Rygoje. Dažnai vaikai važiuodavo į paupį maudytis ir žaisti paplūdimyje. Orams atvėsus, ypač žiemą, keletą kartų aplankytas Akmenės pušynas. Vaikai lėkė rogutėmis nuo kalnelių, suposi supynėse, degino laužą, valgė blynus, žaidė žaidimus. Gruodžio mėnesį, artėjant Kalėdoms, vaikai ruošė patys spektaklį „Adventas“, kurį parodė savo tėveliams.

DSCF1584 DSCF1563 DSCF1558